صفحه اصلی  توصیه های ایمنی چهارشنبه سوری !!
کد : 620 تاریخ : اسفند ۱۹, ۱۳۹۶

'.get_the_title().'

توصیه های ایمنی چهارشنبه سوری !!

چند نکته و توصیه برای چهارشنبه سوری ایمن:

چگونه “چهارشنبه سوری ایمن” داشته باشیم؟

۱- والدین عزیز و بزرگترهای مهربان؛ لطفا کودکان، نوجوانان و جوانها را تنها نگذارید، کنار آنها و مراقب آنها باشید. چون هیجان، شور و شوق، کم توجهی به ایمنی و ریسک و خطر کردن، اقتضای سن و ویژگی آنهاست.

۲- از روشن کردن آتش در داخل پارکینگ مسقف، نزدیک اتومبیلها، زیر سیم های برق و کنار کیوسک های برق فشار قوی اکیداً خودداری کنید.

۳- قبل از روشن کردن آتش، به یاد داشته باشید حتماً یک خاموش کننده استاندارد (کپسول آتش نشانی پر و دارای تاریخ اعتبار) و شیلنگ متصل به شیر آب، آماده داشته باشید تا در صورت سرایت آتش و یا از کنترل خارج شدن آن، بلافاصله اقدام به خاموش کردن آتش بوسیله آب کنید.

۴- از پریدن از روی آتش با چادر، مانتوی بلند، شال بلند و یا لباس گشاد جداً اجتناب نمایید.

۵- اگر گوشه لباستان آتش گرفت به هیچ وجه ندوید زیرا اینکار باعث رسیدن اکسیژن بیشتر به آتش شده و آنرا شعله ورتر می سازد. بجای اینکار، بر روی زمین خوابیده و آهسته روی زمین بغلتید، با پتو، پالتو یا … روی آتش لباس را بپوشانید تا با جلوگیری از رسیدن اکسیژن، آتش خفه و خاموش گردد.
خاموش کننده استاندارد (کپسول آتش نشانی) و شیلنگ آب برای این زمان مفید است.

۶- از انداختن شیشه آمپول و قوطی اسپری و… در آتش اکیداً خودداری کنید، زیرا با انفجار آنها ترکش هایی تولید میشود که درصورت اصابت به چشم، صورت و … صدمات غیر قابل جبرانی بوجود خواهد آورد.

۷- از گذاشتن رنگ، تینر، فرچه های آغشته به رنگ وتینر، الکل، بنزین و هرگونه مواد سریع الاشتعالی در بالکن و پشت بام جداً خودداری کنید زیرا امکان دارد یک “بالن آرزو” به هنگام خاموش شدن بر روی آنها افتاده و حرارت باقی مانده بالن موجب اشتعال این مواد و در نتیجه بروز یک آتش سوزی ناخواسته شود.

۸- سالمندان، بیماران قلبی، مادران باردار، نوزادان و … در مقابل آلودگی صوتی و صداهای بلند و ناهنجار ترقه های خطرناک و پرصدا، بسیار آسیب پذیرند. آنها را عزیزان خودمان بدانیم و به آرامش و سلامت آنها هم فکر کنیم؛ از آلودگی صوتی شدید پرهیز کنیم تا موجب تشدید بیماری، سکته و … یا خدای نکرده عامل مرگ کسی نشویم.
یعنی:
#نه_به_چهارشنبه_سوری_خطرناک

با چهارشنبه سوری ایمن و کم حادثه، به استقبال نوروز ۹۷ برویم.

با “چهارشنبه سوزی”، شادی و شوق عید و سال نو را به ناراحتی، غم و عزا تبدیل نکنیم.

با تشکر از اطلاع رسانی و عمل به توصیه های ایمنی