صفحه اصلی  طرح «هر شهروند یک آتش نشان» در کاشان
کد : 2604 تاریخ : 

'.get_the_title().'

طرح «هر شهروند یک آتش نشان» در کاشان

«محمد مسعود چایچی» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در شمال استان اصفهان گفت: با اطلاع رسانی انجام گرفته از سال گذشته تاکنون و ثبت نام شهروندان در مقاطع و سنین مختلف توسط واحد آموزش سازمان گروه بنده های دوره تاکنون انجام و با زمانبندی های مشخص برگزار می شود.
مدیرعامل آتش‌نشانی کاشان افزود: در این طرح داوطلبین در دو دوره ۱۶ ساعته مقدماتی و ۶۰ ساعته تخصصی آتش نشان داوطلب به صورت کاملا رایگان شرکت می کنند که هر داوطلب طی گذراندن دوره اول با درخواست وی و داشتن شرایط تعیین شده سازمان در دوره بعدی شرکت خواهد کرد.
چایچی تصریح کرد: شرکت کنندگان در دوره اول آشنایی با سازمان، تئوری حریق، خاموش کننده های دستی،راه های خروج اضطراری از محل های حادثه، مانور زلزله و کمگ های اولیه آشنا می شوند و دوره دوم که آموزش های تخصصی آتش نشان داوطلب است شامل سرفصل های دروس مبانی حریق، اصول و مبانی نجات، کمک های اولیه پیشرفته، ایمنی ساختمان،اصول پیشگیری از حریق و… خواهد بود.
وی با بیان اینکه طی سه ماهه نخست سال جاری ۹ هزار و ۵۰۰ شهروند کاشانی در این طرح شرکت کرده اند، افزود: شهروندان می‌توانند با ارسال مشخصات خود شامل نام ونام خانوادگی، تاریخ تولد، میزان تحصیلات، شغل و شماره تماس، به سامانه پیامکی سازمان شماره ۱۰۰۰۰۰۱۲۵۰۰۰ مشارکت خود را در این طرح اعلام کنند.