صفحه اصلی  اختراع “مترسک الکترونیکی” در اصفهان
کد : 2566 تاریخ : 

'.get_the_title().'

اختراع “مترسک الکترونیکی” در اصفهان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق استان اصفهان گفت: با تولید دستگاهی با امواج فراصوت، موفق به دورکردن حیوانات وحشی و ارتقای ایمنی همکاران در حین عملیات شدیم.
“محمدحسین استکی” با اشاره به حوادث رخ داده و وجود خطرات متعدد در حین بازدید از شبکه و تاسیسات زیر بار در مناطق روستایی و خارج از محدوده شهرها برای برخی از همکاران، افزود: بر همین اساس مطالعاتی در خصوص کاهش این خطرات و ارتقای ایمنی پرسنل صورت گرفت و در نهایت با همکاری یكی از شركت‌های دانش بنیان استان، دستگاهی با قابلیت اطمینان بسیار بالاتر از دستگاه‌های نمونه خارجی طراحی و ساخته شد.
وی با بیان اینکه تست‌های میدانی این تجهیز موفقیت‌آمیز بوده است، اظهار کرد: مكانيزم این دستگاه به نحوی است که با توليد امواج اولتراسونيك (امواج الكترومكانيكي)، باعث ترك محل و دوری حیوانات شده و به فرد فرصتی كوتاه برای دور شدن از محل می‌دهد.
معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق استان اصفهان هدف از این پروژه را افزایش ایمنی همکاران، جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به حیوانات با توجه به ترس از مواجهه افراد با آنها و در راستای حفظ محیط زیست عنوان کرد.
استکی خاطرنشان کرد: به‌منظور بررسی تأثیر این دستگاه روی شخص استفاده كننده، استانداردهاي معتبر مرتبط با امواج فراصوت بررسی و مشخص شد امواج توليد شده توسط این دستگاه در محدوده بدون خطر (Safety) قرار دارد.