صفحه اصلی  نخستین بازارچه ایمنی و آتش نشانی برگزار می شود / مصاحبه خبرگزاری اقتصاد روز با آقای احمد غلامیان (مدیریت مجتمع تجاری نگین رازی)
کد : 2427 تاریخ : بهمن ۳, ۱۳۹۷

'.get_the_title().'

نخستین بازارچه ایمنی و آتش نشانی برگزار می شود / مصاحبه خبرگزاری اقتصاد روز با آقای احمد غلامیان (مدیریت مجتمع تجاری نگین رازی)

۱۰ و ۱۱ بهمن نخستین بازارچه ایمنی و آتش نشانی با هدف معرفی بی واسطه محصولات ایمنی و اطفاء حریق به مردم در مجتمع تجاری – اداری نگین رازی برگزار می شود.

به گزارش اقتصاد روز، پیش از ظهر امروز در نشستی خبری مسئولین برگزاری این بازارچه و دو تن از اعضای هیات مدیره و رئیس کمیسیون فنی – مهندسی اتحادیه تولیدکنندگان لوازم ایمنی و آتش نشانی به معرفی اهداف و ابعاد مختلف برگزاری این بازارچه پرداختند.

« احمد غلامیان »، مدیر مجتمع نگین رازی، با اشاره به حضور فروشندگان و دفاتر خدمات ایمنی و آتش نشانی در این مجتمع گفت: این بازارچه به همکاری سازمانهای مرتبط از جمله سازمانهای آتش نشانی و مدیریت بحران و در راستای کمک به توسعه کسب و کار، اصلاح قیمتها ، ارتباط بی واسطه تولید کننده و مصرف کننده برگزار میس شود.

وی از دیگر اهداف این بازارچه را آموزش و توسعه خود ایمنی خواند بیان داشت: بروز اتفاقات ناگواری مانند حوادث ساختمان پلاسکو، کشتی سانچی، آتش سوزی قطار، مجتمع پتروشیمی و … ما را بر آن داشت که با برگزاری این بازارچه به معرفی تولیدکنندگان این لوازم بپردازیم.

« غلامیان » نزدیکی به چهارشنبه آخر سال و ایام تعطیلات عید نوروز را از دیگر دلایل برگزار این بازارچه خواند و تصریح کرد: در طی این برگزاری این بازارچه بازدیدکنندگان با جدیدترین تجهیزات امداد و نجات، پدافند غیر عامل، تجهیزات اطفاء حریق آشنا می‌شوند تا آگاهی های عمومی بالا برود و هم باری از روی دوش مسئولین کم شود.

وی اظهار امیدواری کرد که این بازارچه ها از این پس به صورت فصلی ( هر سه ماه یکبار ) تدوام داشته باشد و برگزاری دومین بازارچه را احتمالا خرداد سال آینده عنوان کرد.

میدان رازی، بازار سنتی فروش تجهیزات اطفاء حریق تهران

مقصودی، عضو هیات مدیره مجتمع نگین رازی، در این جلسه میدان رازی را طی ۷۰ سال گذشته مرکزی سنتی برای فروش تجهیزات و لوازم اطفاء حریق خواند افزود: این منطقه باید از سنتی به امروزی ارتقاء پیدا می کرد بنابراین مجتمع ایجاد شد.

وی ارائه خدمات جانبی از جمله پارکینگی با ظرفیت ۳۰۰ خودرو ، خدمات مشاوره و تجمیع تمام لوازم و خدمات ایمنی و آتش نشانی گفت: ما در این مجتمع ۱۲۰ فروشگاه و ۳۰ دفتر اداری داریم که فقط کارشان فروش تجهیزات ایمنی آتش نشانی است .

عضو هیات مدیره مجتمع نگین رازی مهم ترین هدف این بازارچه را ارتقاء فرهنگ ایمنی و آتش نشانی مردم ، تعامل همکاران ( تولید کنندگان و وارد کنندگان با مصرف کننده نهای و ایجاد شرایط مطلوب برای فروش کالا و ارسال بار به شهرستان ها برای تولیدکنندگان محصولات ایرانی مستقر در مجتمع عنوان کرد.

وی تولیدمحصولات پر مصرف ایمنی مانند کفش و لباس ایمنی را دارای کیفیتی مطلوب و حتی بهتر از مشابه خارجی آنها خواند و از حضور بیش از ۱۰۰ برند مرغوب لوازم ایمنی در این بازارچه خبر داد.

تولیدکننده ایرانی حمایت می خواهد

روبرت نیسان، مدیرعامل صنایع ایمنی و اطفاء حریق و رئیس کمیسیون فنی مهندسی اتحادیه صنفی لوازم ایمنی و آتش نشانی در این جلسه تولیدات ایرانی را در مقایسه با نمونه خارجی بسیار مرغوب خواند و گفت: تولیدکنندگان ما خیلی خوب هستند فقط نیاز به حمایت دارند تا بتوانند کل نیازهای داخل کشور را برای تامین لوازم ایمنی و آتش نشانی تامین کنند.

امیر حسین موذن، مدیر هلدینگ موذن ، نیز در این نشست به معرفی مجتمع نگین رازی پرداخت و گفت: مجتمع تجاری اداری نگین رازی تهران، بعنوان یکی از تخصصی‌ترین مراکز عرضه تجهیزات، محصولات و خدمات مهندسی ایمنی و آتش نشانی ایران از سال ۱۳۹۵ افتتاح گردیده و با ۱۱۴ واحد تجاری و ۳۰ واحد اداری، اکنون میزبان بیش از ۷۵ شرکت و فروشگاه تخصصی در حوزه ایمنی، بهداشت، سیستم های اعلام حریق و آتش نشانی، امداد و نجات، مدیریت بحران و علائم هشداردهنده و ترافیکی است.

وی افزود: این مجتمع تخصصی، با عنایت به فرمایش رهبر معظم انقلاب درخصوص حمایت از کالای ایرانی، آماده واگذاری برخی از واحدهای تجاری باقیمانده به تولیدکنندگان معتبر ایرانی تجهیزات این حوزه است که از متقاضیان دعوت می گردد تا طی بازدید از این بازار تخصصی، درصورت تمایل، درخواست خود را منعکس نمایند تا بلافاصله مقدمات حضورشان در این مرکز تخصصی مهیا گردد.
شایان ذکر است، این مجتمع بدلیل طراحی شیک و مدرن و همچنین حضور اکثر از برندهای معتبر حوزه ایمنی که در کنار فروش کالاهای مجاز و استاندارد، خدمات آموزشی و مشاوره ای رایگان نیز به کارفرمایان شهری و صنعتی ارائه می کنند، توانسته به مرجعی فنی برای تامین کلیه نیازهای بازار ایمنی شهری و صنعتی تبدیل گردد.