صفحه اصلی  تشکیل پرونده قضایی برای آلودگی نفتی گناوه
کد : 2385 تاریخ : 

'.get_the_title().'

تشکیل پرونده قضایی برای آلودگی نفتی گناوه

دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: پرونده قضایی آلودگی نفتی در دره های فصلی این شهرستان تشکیل شده و در شعبه بازپرسی در دست بررسی است.به گزارش رکنا، حجت الاسلام حسن فیروز اردکانی روز دوشنبه افزود: به محض اطلاع از آلودگی نفتی رودخانه های فصلی دره گپ، با همکاری و ورود دستگاه های متولی دستور لازم برای حضور در محل توسط دادستانی به عنوان مدعی العموم صادر شد.

وی اظهارداشت: باتوجه به اینکه هرگونه آلودگی نفتی در بستر رودخانه های فصلی و دریا خطرات جدی و زیست محیطی برای طبیعت و آبزیان دریایی بدنبال دارد، پس از وصول گزارش، پرونده قضایی تشکیل و برای طی مراحل قانونی به شعبه بازپرسی ارجاع و در اسرع وقت تحقیقات لازم ازجمله معاینه محل، صورت جلسه مشاهدات عینی و نمونه برداری برای تشخیص نوع آلودگی باحضور نماینده دادستانی انجام شد.

دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: پس از انجام تحقیقات و کامل شدن پرونده، با هرگونه قصور و کوتاهی توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی در چارچوب قانون Law برخورد می شود.

درپی بارندگی های شدید و طغیان رودخانه های فصلی بالادست در۱۰ روز اخیر، لکه های نفتی در دو مرحله در مسیر دره گپ بصورت گسترده مشاهده و این نقطه بکر را آلوده کرد.

در مرحله اول بخشی از لکه های نفتی در رودخانه های فصلی جمع آوری و بخش دیگری به خلیج فارس سرازیر و در مرحله دوم نیز حجم دیگری وارد رودخانه شد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر علاوه بر همجواری با تاسیسات و شرکت های نفتی، درمسیر اصلی و شاهرگ خطوط لوله های انتقال نفت خام در بستر دریا به پایانه نفتی جزیره خارگ قرار دارد