صفحه اصلی  حفاظت ایمنی کودکان در شنا
کد : 1083 تاریخ : 

'.get_the_title().'

حفاظت ایمنی کودکان در شنا

 

مقدمه

شنا، ورزش بسیار مفیدی برای کودکان است. علاوه بر اینکه آمادگی قلبی- عروقی آنها را بالا می برد. به کودکان کوچک تر کمک می کند که بتوانند تعادلشان را حفظ کنند. راه رفتن در آب باعث تقویت عضلات پاها می شود. از سوی دیگر، شنا حس اعتماد به نفس و استقلال به کودکان می دهد؛ به نحوی که می توانند به توانایی های خود اکتفا کنند.
شنا و بازی در آب می تواند ذهن کودک را نیز باز کند. شادی و تفریح را برایش به ارمغان آورد و از همه مهم تر اینکه اشتهای کودک را افزایش دهد. بنابراین شنا هم فواید جسمی دارد، هم فواید روانی.

در زیر شما را با فهرستی از کارهایی که می‌توانید برای تأمین امنیت او انجام دهید، آشنا می‌کنیم:

وقتی کودک‌تان نزدیک یا درون استخر یا اسپا است به صورت مداوم بر او نظارت داشته باشید.

خطرات به دام افتادن را به کودک‌تان بی‌آموزید.

موهای بلند کودک را به عقب جمع کنید و بندهای مایو او را محکم کنید.

تا زمانی‌که کودک‌تان به ۴ سالگی یا بالاتر از آن نرسیده است، او را در کلاس شنا ثبت‌نام نکنید.هر قدر هم که کودک‌تان شناگر خوبی باشد، در هیچ سنی بدون نظارت شما یا نظارت غریق نجات در آب ایمن نیست.

همچنین به یاد داشته باشید که تیوب‌ها کودکتان را از غرق شدن محافظت نمی‌کنند. باید با دقت مواظب او باشید، حتی در استخر کودکان! زیرا حتی چند سانتی‌متر آب نیز خطر خفگی به‌همراه دارد.

در مورد کودک بزرگ‌ترتان، به یاد داشته باشید که شوخی‌های احمقانه و دویدن به دور استخر می‌تواند منجر به غرق شدن یا آسیب دیدن سر شود. باید یک قانون “شوخی ممنوع” را تنظیم و اجرایی کنید.

کودک‌تان برای شنا به هر استخری که می‌رود از وجود تجهیزات نجات‌‌بخش از قبیل وسایل نجات غریق و میله بیرون آورنده از آب اطمینان حاصل کنید.

آماده موارد اورژانسی باشید. از به روز بودن مهارت‌های کمک‌های اولیه خود (احیای قلبی ریوی) اطمینان حاصل کنید. اگر تا‌کنون هرگز چنین کلاسی را نگذرانده‌اید، اکنون اقدام کنید. در صورتی‌که یک سال از آن زمان می‌گذرد به یک کلاس مرور درس‌های گذشته بروید.

آگاه باشید که استخر‌های عمومی می‌توانند منبع عفونت باشند. استخر‌ها حتی با وجود کلر ممکن است حامل جاندارانی باشند که منجر به اسهال، کهیر، و سایر مشکلات سلامتی شوند. استخر‌هایی که در آن‌ها دوش گرفتن قبل از رفتن به داخل استخر اجباری است، این خطر را کاهش می‌دهند.

قوانین استخر حیاط خلوت خانه

آیا در حیات خلوت خانه‌تان استخر دارید؟ از مطابقت داشتن استخرتان با این ملزومات ایمنی که از سوی کمیسیون ایمنی محصولات مصرف کننده آمریکا تنظیم شده است، اطمینان حاصل کنید:

حصار‌ها و دیوار‌های دور آن، حداقل باید ۱۲۰ سانتی‌متر ارتفاع داشته باشند و به طور کامل دور تا دور استخر نصب شده باشند. درِ این حصارها باید به طور خودکار بسته و قفل شوند. قفل آن باید دور از دسترس کودکان کوچک باشد.

اگر خانه‌تان به گونه‌ای است که یک طرف استخر نرده دارد، درهایی که از خانه به سوی استخر باز می‌‌شوند باید مجهز به هشدار دهنده‌هایی باشند که در صورت باز شدن غیر منتظره در، هشدار صوتی آن به صدا در آید.

درپوش ایمنی برقی استخر – نرده برقی که روی منطقه آبی قرار می گیرد – باید در هنگام عدم استفاده از استخر روی آن قرار گیرد.

اگر استخر یا اسپا دارید، محافظ محیطی از قبیل زهکش‌های چندگانه، درپوش زهکش یا درپوش چاه تخلیه و سیستم‌های ایمنی خلأ تخلیه نصب کنید.

در مورد استخر‌هایی که بالاتر از سطح زمین قرار دارند، پله‌ها و نردبان‌های استخر باید ایمن و قفل شده باشند یا در صورت عدم استفاده از استخر باید برداشته شوند.

در صورت گم شدن کودک‌تان همیشه اول از همه به استخر سر بزنید، در جلوگیری از مرگ یا معلولیت ثانیه‌ها بسیار مهم هستند. تجهیزات نجات را همواره کنار استخر نگه دارید و از وجود یک تلفن با برچسب شماره اورژانس در کنار استخر اطمینان حاصل کنید. شما یا یک نفر در خانه تان باید مهارت CPR (احیا قلب ریوی) را داشته باشید.

کمیسیون امنیت محصولات مصرف کننده (CPSC) توصیه می‌کند در صورت استفاده از هشدارهای صوتی، مصرف کننده‌ها باید از گیرنده‌های هشدار راه دور استفاده کنند تا صدای این هشدار‌ها در خانه یا سایر مکان های دور از استخر شنیده شود.